W trakcie przeróbek po raz kolejny
Kategorie: Wszystkie | Linki | O mnie | Od kuchni | Polecam | Szablony
RSS
wtorek, 15 stycznia 2008

No zachciało cholera. Praca nad nowym szablonem idzie mi wyjątkowo jak krew z nosa, więc żeby się odrobinę oderwać i odpocząć postanowiłam zająć się wyglądem swojego bloga.

Od czego by zacząć? no może od wyróżnienia swoich komentarzy. U s.z.y.m.o.n.a. znalazłam odpowiedni sktypt. Działając wg instrukcji obsługi:zmieniłam w nim nazwę autora, dodałam do zasobów, wkleiłam wpis w kod html,zrobiłam wpis w CSS zatwierdziłam i ...nic. Choinka coś mi nie wyszło. Pod wpisem na blogu s.z.y.m.o.n.a. znalazłam jednak link do skryptu zrobionego przez e-maupe. Prostszy w obsłudze, nie wymagał zmian OK. Przeszłam wszystko od początku, skrypt działa, ale ... no właśnie jakimś nie zrozumiałym dla mnie sposobem  zniknął mi z wąskiej szpalty link Bloxowy a co za tym idzie możliwość edycji strony z bloga.

Z tego co pamiętam ten sam problem pojawił się , gdy w porywach dostosowania bloga pod siebie zaaplikowałam sobie skrypt eskeya zwijający zakładki.

Chyba się jednak nie nadaję do eksperymentowania ;)  

sobota, 12 stycznia 2008

Szablonów na Bloxie jest coraz więcej. Coraz większy jest więc wybór.Zastanawiałam się ile spośród udostępnianych szablonów można by nazwać "męskimi" bądź skierowanymi tylko do męskiej częsci blogujących. Można znaleźć bardzo dużo szblonów kobiecych, jeszcze więcej nastrojowych, są szablony świąteczne i uniwersalne nie skierowane do konkretnej grupy odbiorców. Procent tych które jakoś jednoznacznie z mężczyznami się kojarzą jest w tym wszystkim niewielki. Zasadniczo udało mi się "namierzyć" tylko kilka.

Również spośród genialnych szablonów taishy_te wiele jest takich których mężczyźni mogą używać.

Nie dopuszczam tu do siebie myśli o blogu pisanym przez faceta o szacie graficznej w różowe słoniki, bądź serduszka, ale jak wiadomo nie to ładne co ładne ale to co się komu podoba ;) Nie wiem czy taka sytuacja ma miejsce dlatego, żę większość szablonistów to kobiety? Łatwiej chyba tworzyć pod siebie czy dla siebie. A może po prostu do tej pory nikt jakoś nie zwrócił na to uwagi.

Oczywiście szablony wymienione przeze mnie wyżej nie mają adnotacji "tylko dla panów". Futbolem może interesować się każdy, to samo dotyczy samochodów. Chodziło mi raczej o jakieś pierwotne skojarzenie z danym obrazem.

Chcąc mieć mały udział w zwiększeniu tego procentu przedstawiam dwa kolejne szablony. Oczywiscie jak wyżej nie mają specjalej dedykacji "tylko dla" ;)

szablon z samochodem szablon z motorem

szablon z samochodem | szablon z motorem

 

Obrazki w obu szablonach zostały zrobione za pomocą brushy z zestawu "transportation" http://hawksmont.com/ .

  • pierwszy z samochodem powstał na podstawie Kubricka. Wizualnie rozkład zbliżony jest w nim do tego prezentowanego w szablonie z lotusem , jednak tym razem uzyslkałam go nieco inną metodą. Zamiast kombinacji w CSS zrobiłam w Gimpie górne tło o szerokości strony. Na nim umieściłam część tytułową ograniczając ją tylko wysokościa.
  • drugi z motorem powstał na bazie szablonu Rin.


    Uaktualnienie : w szablonie z samochodem zwiększyłam szerokości. W tej chwili szeroka szpalta ma 520px a nie jak dotychczas 450px. Wąskiej również dodałam 20px i ma w chwili obecnaj 210px. Nie powinno być już też problemu z najeżdżaniem Kategorii na tło ,nawet po wyłączeniu wyświetlania opisu bloga. Nie zalecam jednak umieszcznia grafiki o szerokości powyżej 500px; 510px, może to spowodować rozjechanie w poziomie i brzydkie wystawanie zdjęcia poza szpaltę. Na to już wpływu nie mam :)
statystyka